2024-08-02 Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
mam pytanie w kontekście słusznego i konsekwentnego solidaryzowania się społeczności SGH z walczącą Ukrainą, czy ma Pan świadomość internetowej działalności ........, który w obrzydliwy sposób, regularnie przedstawia antyukraiński i antyzachodni przekaz, zgodny z rosyjską propagandą.
Pozdrawiam |
Są to indywidualne poglądy, z którymi ja osobiście się nie zgadzam. SGH reprezentuje na zewnątrz Rektor lub osoby upoważnione przez Rektora. Osoba, o której mowa nie otrzymała takiego upoważnienia.
|
2024-08-02 Gość serwisu pisze: Wasza Magnificencjo,
w tegorocznej rekrutacji na niestacjonarne studia magisterskie na kierunku Big Data trzeba było osiągnąć czas 13:00:07 lub lepszy, żeby zakwalifikować się na studia.
Oznacza to, że kandydaci musieli kliknąć przycisk rejestracji na studia maksymalnie 7 sekund po rozpoczęciu się rekrutacji.
Czy taka forma rekrutacji jest sprawiedliwa i czy na pewno daje każdemu kandydatowi równe szanse w procesie rekrutacyjnym?
Przy tak wysokim progu o powodzeniu danego kandydata decyduje jakość internetu, szczęście oraz czy komuś nie wyskoczy błąd związany z przeciążeniem serwerów.
Wydaje mi się, że taka forma może wykluczać część kandydatów na studia z przyczyn zależnych od nich w bardzo niewielkim stopniu.
Jestem ciekawy zdania Waszej Magnificencji na ten temat. |
W nowej kadencji zmodyfikujemy zasady rekrutacji na studia niestacjonarne. Rzeczywiście kierunek Big Data cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kandydatów. Zapewniam, że inne kierunki oferowane przez naszą Uczelnie są również bardzo dobre.
|
2024-07-29 Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
Co zrobić w przypadku dostania się na studia magisterskie swojego pierwszego wyboru, ale chęci zmiany na drugi wybór? |
W tej sprawie sugeruję kontakt z pracownikami Działu Rekrutacji.
|
2024-07-22 Gość serwisu pisze: Wasza Magnificencjo,
Na początku czerwca informował Pan, że uczelnia wystąpiła do Polskiej Izby Biegłych Rewidentów z wnioskiem o uznanie przedmiotów egzaminacyjnych wykładanych na nowo utworzonej specjalności Biegły Rewident w ramach kierunku Finanse i Rachunkowość na studiach magisterskich. Czy została już podpisana umowa z PIBR? Czy od przyszłego roku akademickiego zostanie utworzona ww. specjalność i czy będzie istniała możliwość zaliczenia przedmiotów jako egzaminacyjnych w PIBR?
Z wyrazami szacunku
Kandydat na studia magisterskie |
Nie została zawarta umowa. Jeszcze wyjaśniamy pewne sprawy merytoryczne i proceduralne.
|
2024-07-22 Gość serwisu pisze: Szanowny Panie Rektorze,
dużo mówi się o tym, że stypendia rektora na SGH są bardzo niskie, pomimo sprawiedliwej (punktowej) metody ustalania ich wysokości. Za średnią 4,75 to około 100 zł. Jak wielokrotnie Pan pisał, niewielkie saldo funduszu stypendialnego to efekt ustawowej proporcji 60% podziału środków z dotacji na ten cel.
Oczywiście są też stypendia z Własnego Funduszu Stypendialnego, ale to kropla w morzu potrzeb - jednorazowe środki w wysokości 1000-2000 zł, które trafiają głównie do studentów I roku.
Zastanawiałam się, czy SGH nie może przeznaczyć części zysku na zwiększenie salda funduszu stypendialnego, abyśmy mieli wyższe stypendia? Taka możliwość, jeśli dobrze rozumiem, wynika z art. 412 PSWiN. Czy robiono to w latach ubiegłych? |
Rozumiejąc sprawę dotyczącą niskich stypendiów rektora nie mamy możliwości dalszego zwiększenia stypendium z Własnego Funduszy Stypendialnego, który jest tworzony z zysku. Natomiast pracujemy nad nowymi zasadami przyznawania tych stypendiów, żeby były jeszcze bardziej sprawiedliwe.
|